Jak to działa? O co chodzi? Czyli o projekcie Naprawiamy Zabrze - Naprawiamy Zabrze

Jak to działa? O co chodzi? Czyli o projekcie Naprawiamy Zabrze

Nasz portal powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Zabrza kierowane do radnych klubu Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze. Chcemy żebyście mieli narzędzie dzięki któremu będziecie mogli zgłaszać problemy i usterki w przestrzeni naszego miasta, jak również propozycje usprawnień. Razem możemy naprawić Zabrze i sprawić, że stanie się ono miejscem przyjaznym dla mieszkańców.

Portal jest też pomysłem na uporządkowanie pracy radnych naszego Klubu, ale przede wszystkim stworzyliśmy go dla Was – Mieszkańców. Chętnie poznamy Wasze opinie i przeczytamy sugestie. Zachęcamy do kontaktu

Portal będzie się rozwijał i otrzymywał nowe funkcjonalności.

W planie:

  • publikacja zgłoszeń i informacji o statusie sprawy i sposobie jej rozwiązania.
  • automatyczne wysyłanie do zgłaszającego komunikatów o zmianie statusu sprawy
  • możliwość rejestrowania się mieszkańców i komunikacji w temacie zgłoszenia za pośrednictwem portalu
  • interaktywna mapa zgłoszeń
  • …. (czekamy też na Wasze sugestie)

Jak to działa?

Całkiem prosto – wysyłacie zgłoszenie, radna lub radny naszego klubu otrzymuje sprawę do „pilotowania”, zgłasza odpowiedniej komórce miejskiej i monitoruje rozwiązanie. O załatwieniu sprawy radna/radny informuje zgłaszającego.

Kto za tym stoi?

Stowarzyszenie Nowe Zabrze oraz radni klubu Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze

Ile to kosztuje?

Zgłaszanie spraw o ich obsługa jest oczywiście bezpłatna. Portal utrzymuje Stowarzyszenie Nowe Zabrze, a dalszym rozwojem, programowaniem itd. zajmują się nasi członkowie pracując społecznie po to, żeby Zabrze stało się miastem przyjaznym dla mieszkańców.

Czy można zgłosić sprawę anonimowo?

Tak i nie.

Tak – Domyślnie sprawy przekazujemy miejskim instytucjom bez podawania danych osób zgłaszających, chyba że sami składając zgłoszenie zadecydujecie inaczej, lub sprawa wymaga odniesienia do konkretnej osoby.

Nie – Wymagamy podania numeru telefonu kontaktowego osoby zgłaszającej. Po pierwsze żeby móc się skontaktować i np. doprecyzować zgłoszenie. Po drugie, żeby ograniczyć działania „żartownisiów”.